WLA-00

WLA-04

Každou domácnost může ohrozit řada událostí, které nelze nijak předvídat a ani se proti nim nelze účinně bránit. Jedním z nepředvídatelných elementů je voda. Voda se může dostat do Vaší domácnosti jako následek přírodního jevu – bouřka, přeháňka, zvýšený stav spodní vody, lokální záplava, nebo jako následek selhání technického zařízení – prasklá trubka, hadice nebo ventil, různé netěsnosti, náhlé zvýšení tlaku v domovním řadu, a také jako následek lidské nepozornosti.

Ve všech zmíněných případech pomáhá čidlo zaplavení zmírnit následky takové události a minimalizovat škody na Vašem i cizím majetku. Okamžitá informace o výskytu vody na monitorovaném místě Vám umožní provést patřičná opatření.

Při zaplavení sondy čidla vydává čidlo akustický signál a přepne kontakty relé, které mohou být použity pro řízení dalších přístrojů

Použití

  • V koupelně (vířivá vana, sprchový kout, … )
  • V kuchyni (myčka, dřez, … )
  • V technické místnosti (pračka, sušička, bojler, kotel, … )
  • Okolo domu (monitorování hladiny vody ve vsakovacích jímkách, v domácí ČOV, … )
  • Hobby (detekce netěsnosti hrncových filtrů u akvária/terária, … )

Použití není samozřejmě omezeno na výše uvedené příklady, čidlo zaplavení je možné použít na jakémkoliv místě, kde je potřeba vyhodnotit přítomnost nebo naopak nepřítomnost vody.


WLA-00, čidlo se standardní sondou: Napájení 2ks alkalických baterií LR6-size AA / USB micro 5VDC
WLA-04, čidlo s universální sondou: Napájení 2ks alkalických baterií LR6-size AA / USB micro 5VDC
Výrobce:SPEL, a.s. Třídvorská 1402, 280 00 Kolín, ČR
Rozměry:90x103x21mm
Hmotnost senzoru:130g vč, baterií
Délka kabelu sondy:2 m
Napájení:2ks alkalických baterií LR6- size AA / Micro B USB - 5VDC
Životnost baterií:okolo 1 roku
Zatížitelnost kontaktů relé:24 V AC/DC max. 1A
Akustický výkon:80dB/0,1m
Pracovní teplota:0°C až 40°C
Použití:určeno pouze pro vnitřní použití
Certifikace:CE
wla wla wla wla wla wla wla

WLDS-04

wla

Zdroj USB

wla

#1

K čemu slouží senzor zaplavení?

Senzor zaplavení je určen k zjištění  úniku vody ( prasklé potrubí, vyteklá pračka v koupelně, přívalový déšť – zaplavení sklepa atd. ). Senzor není určen pro bezpečnostní aplikace.

#2

Kam umístit sondu?

Sonda musí být umístěna tak, aby oba měřící kolíky byly umístěny nad hladinou, kterou chceme sledovat. Sonda hlásí zaplavení, pokud jsou oba kolíky spojeny vodou. Sondu je možno připevnit pomocí šroubu, který je součástí příbalu, nebo uchycením přívodního kabelu. Měřicí kolíky se nesmí dotýkat vodivého povrchu. Případné přerušení, nebo odpojení sondy je indikováno trvalým svitem červené LED.

#3

Jak dlouho mohu provozovat senzor bez výměny baterií?

Životnost baterií je přibližně jeden rok, pokud nedojde k zaplavení sondy. Pokud se čidlo dostane do aktivního stavu – akustická signalizace, vybuzení relé – stoupne proudový odběr. Po hlášení úniku vody proto doporučujeme provést výměnu baterií. Pokles kapacity baterií je signalizován blikáním červené LED.

#4

Jaké baterie můžu použít?

Lze použít libovolné alkalické, nebo lithiové baterie LR6 velikosti AA o napětí 1,5V. Při vkládání a výměně je nutno dodržet polaritu baterií. Polarita je vyznačena na výrobním štítku v odnímatelném víčku.

#5

Je možno ke kontaktům relé připojit napětí 230V?

NE! Kontakty relé smí být zapojeny pouze v obvodech s malým bezpečným napětím PELV nebo SELV. Připojení jiného než bezpečného napětí je zakázáno. Hrozí úraz elektrickým proudem!

Název dokumentuDatumVerze dokumentu
Produktový manuál WLA-00 12.9.2014
Produktový manuál WLA-04 16.1.2015
Návod k instalaci a obsluze WLA-00 1.9.2014 0
Návod k instalaci a obsluze WLA-04 16.1.2015 0
Prohlášení o shodě 3.12.2013 0
wla


Samostatná univerzální sonda S4H-WLDS-04


wla

Napájecí zdroj s konektorem micro USBs4h-logo-1
novinka-1
20.05.2016
Byl zahájen předprodej nového výrobku S4H-TMC-00. Teploměr s rozšířeným rozsahem, novou aplikací a odděleným cloudem určený především pro aplikace s potřebou záznamu a vyhodnocení zaznamenaných dat.
novinka-1
01.05.2016
Rodina našich výrobků dostává úplně nový rozměr. Byl spuštěn portál s aplikací IF-THEN, který vám umožní vytvořit si jednoduché podmínky a na jejich základě vytvářet interakci mezi čidly a wifi-relé,
novinka-1
21.07.2015
Ve spolupráci s mySCADA Technologies jsme vytvořili možnost komunikačního napojení z rodiny S4H ve vizualizačním systému mySCADA.Více »
novinka-1
15.12.2014
Přinášíme Vám novou technologii LED žárovek.