WiFi relé je určeno k dálkovému ovládání jednoho nebo dvou zařízení, vybavených vstupy pro bezpotenciálové kontakty, prostřednictvím aplikace Smart4house ve vašem Smartphonu, nebo Tabletu. WiFi relé je možno provozovat v manuálním, nebo automatickém módu.

V manuálním módu jsou požadavky na sepnutí resp. vypnutí příslušného výstupního relé přenášeny ze Smartphonu/Tabletu na Cloud, odkud jsou prostřednictvím vašeho AP – AccessPoint a sítě WiFi 802.11b/g/n 2,4GHz předány do WiFi relé. Stejnou cestou pak odesílá WiFi relé informace o provedení požadavku.

V automatickém módu jsou výstupní relé ovládána z cloudu pomocí zvoleného algoritmu na základě stavů, nebo událostí. Podrobné informace o možnostech nastavení automatického módu naleznete v záložce „ ke stažení“ v souboru „Funkce GPS lokace WiFi Relé - Geofence“

Výstupní relé je možno provozovat v režimu zapnuto/vypnuto, nebo generovat zapínací pulz s dobou trvání 1sec. Přenášené informace jsou zabezpečeny šifrováním. WiFi relé jsou vyráběna ve třech provedeních.

Oblast použití:

Dálkové ovládání vjezdových a garážových vrat, ovládání venkovních světel, dálkové spínání různých režimů vytápění, nebo chlazení, dálkové ovládání čerpadel.


RE-20 WiFi relé s externí anténou v krabičce pro montáž na DIN lištu
Napájení: 24VDC/ 250mA
Kontakty relé: max 230VAC / 6A při odporové zátěži, 0,5A při induktivní zátěži

Výrobce:SPEL, a.s. Třídvorská 1402, 280 00 Kolín, ČR
Rozměry S4H-RE-20: 36x90x58mm
Hmotnost senzoru:90g
Napájení (S4H-RE-20): 24V VDC/ 250mA
Počet výstupů:2 relé s přepínacími kontakty
Zatížitelnost kontaktů relé(S4H-RE-20):max 230VAC / 6A při odporové zátěži, 0,5A při induktivní zátěži
Komunikace:WiFi 802.11 b/g/n 2.4 GHz
Přijímač/vysílač:WF-121
Dosah WiFi:cca 80m - bez překážek
Pracovní teplota:0°C až 50°C
Použití:určeno pouze pro vnitřní použití
Certifikace:CE
IC – WiFi relé obsahuje WiFi modul IC ID: 5123A-BGTWF121
FCC – WiFi relé obsahuje WiFi modul FCC ID: QOQWF121
Dle FCC by měla být vzdálenost osob od senzoru větší než 20cm.

Senzory rodiny S4H používají pro přenos informací do vašeho smartphonu/tabletu síť internet, a další služby (APNS, GCM, CLOUD).

Inicializace senzoru: Při inicializaci je senzor přepnut do AP režimu a vytvoří dočasnou síť Smart4house, ke které se připojí zařízení, z něhož je prováděna inicializace. V době inicializace musí být smartphone/tablet v dosahu senzoru. Po ukončení inicializace senzor automaticky přechází do normálního provozu.
Podrobnosti o inicializaci senzoru naleznete v Návodu k instalaci a obsluze.\r

Normální provoz: V tomto režimu používá senzor pro připojení do internetu Vaši domácí síť, pro kterou byl nastaven při inicializaci. Data ze senzoru jsou dále odesílána na CLOUD, kde jsou uložena a vyhodnocena. Notifikace jsou odesílány pomocí služby APNS - Apple Push Notification Service , resp. GCM - Google Cloud Messaging na váš smartphone/tablet.

Cloud: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing

Ochrana osobních údajů

re-20 re-20 re-20 re-20 re-20 re-20

#1

K čemu slouží WiFi relé ?

WiFi relé obsahuje dvě výstupní relé, která můžete dálkově ovládat pomocí aplikace ve vašem Smartphonu/Tabletu. Prostřednictvím výstupních relé pak můžete řídit připojená zařízení ( relé jsou vybavena přepínacím kontaktem ). Typickým příkladem použití je ovládání vstupních bran a garážových vrat, přepínání provozních režimů pro domácí vytápění, ovládání čerpadel, atd.

#2

Mohu připojit na kontakty výstupních relé síťové napětí?

Na kontakty WiFi relé RE-00 není možno připojit síťové napětí. Kontakty výstupních relé jsou určeny pouze pro spínání malého bezpečného napětí PELV/SELV do proudu 1A. WiFi relé nemá krytí potřebné pro ovládání síťového napětí. Pro připojení síťového napětí na kontakty relé je určena verze RE-20 s montáží na DIN lištu a externí anténou.

#3

Pro jaké typy mobilních telefonů jsou aplikace určeny a kde je získám?

Aplikace jsou dostupné pro Smartphony a tablety s operačním systémem iOS a ANDROID. Aplikace je možno stáhnout bezplatně na App Store nebo na Google play. Podrobnosti naleznete na www.smart4house.net.

#4

V jakých verzích se WiFi relé vyrábí?

WiFi relé se vyrábí ve dvou verzích podle napájecího napětí a ovládaného napětí. Verze S4H-RE-00 je určena pro napájení z USB konektoru napětím 5VDC, kontakty relé jsou určeny pro 24V DC/AC, 1A. Verze S4H-RE-20 je určena pro napájení 24 VDC, kontakty relé jsou určeny pro 230V AC, 6A při odporové zátěži, nebo 0,5A při induktivní zátěži. Toto relé je určeno pro montáž na DIN lištu a je vybaveno externí anténou

#5

Kam umístit WiFi relé ?

WiFi relé musí být umístěno v dosahu AP, na který je nakonfigurováno. Relé je určeno pro provoz v normálním prostředí bez kondenzace vodních par.

#6

Jak zjistím, že signál od AP je dostatečně silný?

Na vašem SmartPhonu neboTabletu je ikona udávající sílu signálu. Pokud SmartPhone umístíte do místa, kde bude upevněno WiFi relé, můžete ověřit sílu signálu od AP, ke kterému bude senzor konfigurován.

#7

Je nutno mít aktivovanou SIM kartu pro komunikaci s WiFi relé?

Ne, pokud jste v dosahu WiFi signálu. Pokud chcete mít informace i mimo dosah WiFi, musíte mít SIM s aktivovaným mobilním datovým tarifem. K přenosu informací je využívána služba Apple Push Notification Service – APNS. resp. GCM.

Název dokumentu Datum Verze dokumentu
Produktový manuál RE-20 30.07.2015
Android Manuál RE-20 11.08.2015 0
iOS Manuál RE-20 10.08.2015 2
Funkce GPS lokace WiFi Relé - Geofence 25.11.2015
Prohlášení o shodě 03.12.2013
s4h-logo-1
novinka-1
20.05.2016
Byl zahájen předprodej nového výrobku S4H-TMC-00. Teploměr s rozšířeným rozsahem, novou aplikací a odděleným cloudem určený především pro aplikace s potřebou záznamu a vyhodnocení zaznamenaných dat.
novinka-1
01.05.2016
Rodina našich výrobků dostává úplně nový rozměr. Byl spuštěn portál s aplikací IF-THEN, který vám umožní vytvořit si jednoduché podmínky a na jejich základě vytvářet interakci mezi čidly a wifi-relé,
novinka-1
21.07.2015
Ve spolupráci s mySCADA Technologies jsme vytvořili možnost komunikačního napojení z rodiny S4H ve vizualizačním systému mySCADA.Více »
novinka-1
15.12.2014
Přinášíme Vám novou technologii LED žárovek.